gubalowka

Zakopane od dawna jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast w Polsce. Miejscowość leżąca w górach przyciąga wielu ludzi, którzy decydują się na krótkie wypady, lub też poszukują zakwaterowania w Zakopanem, aby móc zobaczyć możliwie najwięcej lokalnych atrakcji. Czemu warto przyjechać do stolicy Tatr?

Najciekawsze atrakcje kurortu

Spędzając urlop w Zakopanem dobrze wybrać się nad Morskie Oko, czyli największe, a równocześnie najbardziej popularne jezioro w Tatrach. Wycieczka przypadnie do gustu każdemu kto lubi oglądać piękne krajobrazy, gdyż podczas spaceru nad Morskie Oko tych na pewno nie zabraknie. Przechadzka na pewno przypadnie do gustu ludziom lubiącym dużo chodzić, gdyż trasa nad jezioro mierzy około 8 km.

W Zakopanem znajdują się również muzea poświęcone ważnym osobom związanym z Zakopanem, jak choćby Muzeum Stylu Zakopiańskiego poświęcone Witkacemu, Harenda, czy Muzeum Kornela Makuszyńskiego. Dzieci na pewno ucieszy wizyta w Muzeum Figur Woskowych.

Do Zakopanego dobrze przyjechać w zimie – każdego roku organizowane są tam zawody w skokach narciarskich. Narzekać na nudę nie będą też turyści, którzy lubią nie tylko oglądać ale także uprawiać sporty zimowe. W Zakopanem są doskonale przygotowane wyciągi dla narciarzy o różnym poziomie trudności, nie brakuje tam także lodowisk.

Zakopane to kurort, w którym znajdują się liczne kwatery. Turyści decydujący się na urlop w tym miejscu mogą zdecydować się na różne rodzaje kwater, między innymi hotele, pensjonaty, domki z bali czy tradycyjne kwatery prywatne. Co ważne noclegi Zakopane można znaleźć w licznych zakątkach korortu, dzięki czemu każdy znajdzie miejsce dopasowane do swoich potrzeb niezależnie od tego czy chce nocować w sercu kurortu, czy też na jego obrzeżach.

Zobacz również: noclegi Wisła