Większa część osób nie przepada za ulotkami i reklamami, jakie każdego dnia umieszczane są w ich skrzynkach pocztowych. Wolno ich wyjąć dziesiątki, albowiem wiele firm angażuje osoby roznoszące takie aktualne gazetki promocyjne. Jednakże, od czasu do czasu warto jest wstąpić do nich oraz dowiedzieć się o nowych ofertach, które szykują dla nas nasze punkty z okolicy.

Można również w sieci znaleźć gazetki PDF, innymi słowy w wygodnej formie elektronicznej. Wyglądają one szczegółowo tak samo, jak te schematyczne, drukowane na papierze oraz mają tę samą zawartość. Większa część dużych marketów oraz dyskontów wypuszcza takie oryginalne gazetki z rabatami chociaż raz w tygodniu, kiedy szykuje się u nich oryginalna oferta.

Polacy przyzwyczaili się już do tego, że w punktach sprzedaży oferta promocyjna zmienia się co blisko tydzień i czasem pojawiają się również produkty tematyczne, na przykład tydzień żywności włoskiej, czy greckiej, bądź tydzień z modą XXL. Promocje z gazetki bywają w istocie znaczne. Co poniektóre produkty bywają albowiem przecenione nawet o połowę. W szczególności, takich promocji poszukują niejednokrotnie rodzice małych dzieci. Mogą bo liczyć na to, że pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, czy inne towary higieniczne pojawią się gwałtownie w sklepie znacznie taniej. Takich artykułów zużywa się każdego dnia w sporych ilościach oraz z pewnością zakup się opłaci.

Również w sklepach sportowych można liczyć na rozmaitego typu gazetki promocyjne. Dużym powodzeniem cieszy się na przykład Promocje z Gazetki. Sklep proponuje towary sportowe wysokiej jakości, które co tydzień pojawiają się w rozmaitych promocyjnych cenach. Należałoby na nie polować i czekać, na przykład na akcesoria rowerowe, jeżeli takie nas interesują lub też na obuwie do biegania, które także pojawi się w niższej cenie.

Często okazuje się, że na takie gazetki z promocjami polują w głównej mierze emeryci. Zależy im na tym, żeby mnóstwo zaoszczędzić oraz zrobić właściwe zakupy. Ponieważ mają sporo czasu oraz nie muszą spieszyć się do pracy, nadzwyczaj w wielu przypadkach w dniu sporych promocji oczekują już pod sklepem, jeszcze przed jego otwarciem. Także młode osoby, którym zależy na luksusowych ubraniach i akcesoriach potrafią stać po nie w kolejkach, jak za dawnych czasów.

Zobacz także: Gazetka Tchibo