Jeszcze do niedawna Polacy odjeżdżali w głównej mierze na Zachód, nie tylko do pracy, ale także w celach turystycznych. Aktualnie coraz więcej osób obiera kierunek wschodni, bo Wschód wrócił w końcu do łask. Ten urzekający region to optymalne miejsce na zresetowanie się oraz nabranie sił. Na wschodzie aranżowane są również Wycieczki na Ukrainę z Rzeszowa. Rzecz jasna najchętniej na wschód jeżdżą osoby, które cokolwiek wiedzą o tym rejonie i kochają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem oraz celem wycieczek z Polski jest Ukraina. Wyprawy na Ukrainę to już niemalże normalność każdego przewodnika krajoznawczego po wschodniej stronie internetowej Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, paletą barw, pyszną kuchnią oraz wybitnie, niemniej jednak to nadzwyczaj niskimi cenami. Wielu Polaków z przyjemnością wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, ponieważ to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co wypada wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, nie zapominajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, w takim razie na przejściu granicznym zostaniemy zapytani o paszport, należy być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy niesłychanie długo, niekiedy nawet kilkanaście godzin. Wynika to z dużego ruchu przemytniczego nad jakim próbują zapanować oraz Polska, i Ukrainy.
• Najszybsza oraz najtańsza jest wycieczka na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu punktów podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Ewidentnie, że tak, a jeśli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez trwogi. Po ukraińsku wolno się dogadać z kimś nawet bez znajomości języka, wynika to z przynależności oraz polskiego, oraz ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Niektóre słowa są niesłychanie analogiczne, wystarczy ich tylko stosownie używać.
Największą i najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wyprawy do Lwowa to atrakcja, z jakiej korzysta wielu wędrowców. Lwów to zabytki, kapitalna kuchni i co niemiara inspiracji dla powszedniego życia.

 

Sprawdź także: Wycieczki do Lwowa