Wszyscy,którzy są zapaleńcamiróżnorodnego typu gier komputerowych z całą pewnościąporządnie wiedzą, na czym polega gra „The Sims”. Jak się okazuje, ta popularnajuż gra jest znana na całym globie, choć jak przyznaje sam jej twórca, w pierwszej chwili w żadnym razie nie miał takiego założenia. Pierwotniebowiem gra miała być oprogramowaniemsłużącym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli konstruować modele do obrazowania ludzi.

Dziśgra „The Sims” jest grą znaną oraz cenioną,wydawaną przez jednostkę gospodarczą Maxis. Jeżelimielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to kłopotliwe,właśnie dlatego, że gra ta w wielu przypadkach dopuszczana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tejkultowej gry pozostaławydana w 2000 roku, a do tego czasu zbyto jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co ciekawe, gra taprzenigdy tak ściśle mówiąc nie miała jasno i precyzyjniezdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania wielezadań, począwszy od konstruowania domu aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywabardzo wciągające z powodu wielu możliwości, jakie daje gra. Nie skłamiemy też, jeżeli dodamy, że gra ta taknaprawdę może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceńutworzonym przez siebie postaciom(osobiście możemy nadawać im imiona,wybierać kolor skóry lub odcień włosów). Ważnejest więc to,żeby każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak oraz nawypoczynek czy na jedzenieposzczególnych pokarmów.

Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszychdziałaniach, wówczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy,jednak bezsprzeczniemożemy wprowadzić do grycałkowicieoryginalnych Simów, ponownie przez siebiestworzonych.Gra „The Sims”, jak i jej kolejne częścizdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają tow głównej mierze gigantycznemu gronie odbiorców, do których gra jest adresowana. Nie jest onabowiem tylko i wyłącznie grą typowo żeńską czytypowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płcii na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest w głównej mierze dwu i trójwymiarowa grafika, jaka czyni gręnadzwyczajinteresującą oraz wciągającą. Wszelkiekomponowane przez graczy postacie są w takim razie trójwymiarowymiprzedmiotami – sprawdź również SimCityBuildItCheats.

Motyw niekończącej się grykomputerowej był do tej pory stosowany wnielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon),lecz żadna seria uprzednio nie zdobyła takkolosalnej popularności. „The Sims”jest więc pierwszączęścią serii, jaka odniosła fenomenalnysukces na pełnym rynku gier komputerowych.